Kocsma

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Kocsma

Témanyitás  Cad Bane on 2014-11-10, 02:38

[Mesélő – Arhail - Koshhoz]
[Arhail vendégháza – Kocsma – Söntés mellett]

*A sokadalomból kiválva az Arhailnak ismerős, déli akcentusú, ágrólszakadt harcosforma a pulthoz lépett, s felé intett. A fogadósnak sem kellett több, pulttörlő rongyát a tálkába tette, kezeit most agyonhasznált köpenyének szélébe törölgette, míg az idegenhez ért. Arcán a vonások visszarendeződtek egy átlagos vendégnek kijáró kocsmáros ábrázatává.*
- Miben lehetek szolgálatára uram?
*Türelmesen végighallgatta az ifjú által mondottakat. S mikor az, a kis felfordulást okozó fiúra mutatott a tömegben, elnézett abba az irányba, s egy hosszú szívdobbanásnyi ideig rajta tartotta a szemét. Válláról a kockás anyagdarabot a kezébe vette, majd kezeit hordónyi mellkasa előtt keresztbefonta. Szemeit rövid időre összeszűkítette a mondandó közben, mintha kiszűrni igyekezett volna valamit abból, vagy épp meghallott volna valami kecsegetető lehetőséget. Majd mély baritonján válaszolt.*
- Nos… először is ez jó hír.
- Másodszor is… a kölyköt nem állítom, hogy most látom itt először, de még az is lehet. Ettől függetlenül lehet, hogy egy intéző ügyében jár el, bár azokból Rowonban mindig akadt annyi, mint csillag az égen. Tettre kész, és főleg megbízható… ”alakokból”, ahogy te is fogalmaztál azonban jóval kevesebb.
*Kezeit előrenyújtva megtámaszkodott a pult szélén, s egy gondolatnyi szünetet tartott.*
- Úgy érzem ahhoz, hogy a beléd vetett bizalmam és befektetésem megfelelő időn belül megtérüljön vállalnom kell bizonyos kockázatokat. Amikre az idők során egyre nehezebben vetemedem. Mint látod egy felkapott vendégházat vezetek itt a városban így sok időm nincs a dolgok végére járni. Azonban közös érdekünkre tekintettel lévén, most egy kisebb kivételt teszek.
*Közben két fakupát varázsol elő a söntés alóli polcról, s megtölti őket sörrel a háta mögött lévő hordóból. S közben vissza-visszafordulva, olykor a válla fölött Kosh felé nézve folytatja.*
- A fiú huszadrangú, az intézője ötöd rangú figura ebben a játszmában, azt kell megtudnod ki az uruk, a vezetőjük. Mert azzal már lehet számolni. Addig viszont nem tudom elvállalható-e a feladat egyáltalán, s hogy szólhatok-e az én megbízható embereimnek?
*A teli korsókat a vállalkozó kedvű idegen felé tolja a pulton.*
- Rowoni árpa, a környéken az egyik legzamatosabb nedű. Hamar oldja a feszültséget, no meg a nyelvet is. Ha már az információ birtokában vagy gyertek vissza ide, s együtt nyugalomban átbeszéljük a dolgokat egy csöndesebb helyen.
*Egy rövid kacsintás után, feltartja a mutatóujját.*
- Csak még egy dolog, nem szeretek fölösleges köröket futni, s szeretem megkapni ami jár, így mindig a megfelelő emberekkel biztosítom magam, pontosabban ez esetben orkkal.
*S félteátrálisan a jó pár lépéssel odébb ülő fehérszőrű hegyomlás felé mutat karjával.*
- Ő lesz az én biztosítékom, hogy minden rendben menjen. S a te ösztönződ is, hogy ez tényleg így legyen.
Cad Bane
Alapító
Alapító

Hozzászólások száma : 66

http://menedek.forums1.net

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Tyllamar on 2014-11-12, 13:50

[Ragwar]

- Kösz! - Vakkantja az elé tolt sör láttán.
~Ez most valami emberi humor volt megint Ar' részéről? Sosem értettem igazán a vicceiket, mert túl furmányos a gondolkozásuk, hozzánk képest.~
*Belehörpint a sörbe, utána alkarjával letörli a felső ajkáról lecsöpögő habot.*
~Nem tudja hogy vadászik egy Fehér Farkas? De honnan is tudhatná, ő nem osztozik a lelkében egy farkassal, én viszont igen. Három hét éhezés után a hideg telek sötét és hosszú napjai alatt,mindig a végre készülődve, egyszer csak megérint egy illatfoszlány melyre rég vártál. Ahogy megérzed a tested megremeg a véred elkezd lüktetni és a kimondatlan parancs megszólal a fejedben. -Űzni! Űzni! Megkezdődik az élet-halál harc, mely napokon át folytatódik ameddig az egyik fél fel nem adja. A Fehér Farkas egyedül vadászik, nem falkában mint a többiek. Nincs családja falkája, barátai is csak kevesen.~
~A sült meg már akkor jó állapotban volt mikor a fogadó utcájába befordultam.~
* Kezét a sörös kupán pihentetve Arhail mozgását lekövetve, csak úgy tessék-lássék figyeli a körülötte lévőket.*

Tyllamar
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 5

Témanyitás  Ackenheil on 2014-11-17, 21:44

[Kosh]

*Kosh Pharko észbe kapva figyelte a kocsmáros mondandóját, miközben az csapolt és egy pillanatra megállt benne az ütő, amint a közeli csillár fényből rá éppen árnyékot vető hófehér, szőrös orkra mutatott a végén. Felettébb meglepődve a játszma ennyire komolyra fordulásán gyanakodva húzta maga felé a két korsót, vajon megér e ez ennyit. És gyors fejszámolást végzett.*
~Na lássuk csak. Rendben, Arhail nem egy lebecsülendő fogadós. De ha csak pár ezüstöt is kapok a munkáért, akkor egy jó időre megoldódik itt a probléma. Fene vinné el ezt a nagy utat idáig. Kicsit jobban be kell osztanom eztán. Igaz, ha a lovamat nem mérgezik meg, akkor hamarabb idejutok. Akkor több pénzem is maradt volna, hisz nem kell megszállnom annyi helyen ide fele. Sebaj... ami történt, megtörtént. Értem ám a szavad.~
*Kosh szemével csak lopva kétszer háromszor mérte végig gondolataiba merülve az orkot mellette, majd tekintetét ismét a fogadósra emelte, de ezúttal láthatóan erőt is véve kihúzta magát és határozottsággal töltött hangon válaszolta.*
- Értelek Arhail. Értelek. Te aztán tudod, hogyan ösztönözd az embert.
*Kacsintott a végén a fogadós felé miközben magához húzta a két kupát.*
- Jövök vissza máris.
*Ezzel megfordult és elindult vissza a hátsó asztaloknál gubbasztó ifjú felé.*
~Akkor igyunk kölyök.~
Ackenheil
Tollforgató
Tollforgató

Hozzászólások száma : 17

Témanyitás  Ackenheil on 2014-11-17, 21:58

[Kosh]
[Arhail vendégháza – Kocsma – Hátsó asztalok]

*A déli ügyes mozdulatokkal kerülte ki az útjába akadókat és elégedetten a ténytől, hogy egy csepp sem ment mellé, ismét helyet foglalt leendő munkaadója, vagy annak szolgálójával szemben.*
- Nesze! Igyunk! Egészségedre!
*Emelte magasba a korsót, hogy koccintsanak, majd folytatta kortyolgatva.*
- Figyelj csak Ehiir. Biztos vagyok benne, hogy meglesz az a pár ember, akit keresel, de igaz, ami igaz, elég kevés szó esett, hogy pontosan mit is kellene tenni. Ugye van ez az elakadt szállítmány, na de milyen messze? És vajon mitől akadt el? Egészségedre!
*Emelte újra korsóját Kosh és ismét kortyolt a sörből.*
- Aztán Ehiir ez a te intéződ. Mit is mondtál hogy hívják?.... Szóval ő most akkor helyi alak, vagy esetleg a dartonitákkal érkezett?
*Kosh barátian felemelve sörét az asztalon lévő másikhoz koccintva biztatta "cimboráját" egy újabb kortyra.*
- Aztán amellett sem mennék el mégsem teljesen szó nélkül, hogy ha még kellenek neked emberek, azokat meg kellene tudjuk győzni.
*Váltott át közös ügyük többes számára Kosh.*
- Szóval ha nem tudsz többet mondani a dologról, lehet, hogy meg kellene kérdezzük az intéződet magát, de ő gondolom már eleve egy egész kis csapatra várakozik valahol. Nem hagyott neked valami írást? Vagy előleget, amivel meggyőzheted a habozni kényszerülőket?
*Ez utóbbi kérdését mintegy mellékesen tette fel, miközben hangját is lentebb halkította, és figyelmesen fürkészte a tömeget.*
Ackenheil
Tollforgató
Tollforgató

Témanyitás  Cad Bane on 2014-11-30, 14:21

[Mesélő – Arhail - Ragwarhoz]

*Miután a kocsmáros a harcosforma emberrel beszélgetett, s kiszolgálta öles léptekkel visszatért Ragwarhoz. Az ork figyelmét természetesen nem kerülte el, hogy felé is mutogatott Arhail az idegennel folytatott társalgás közben. S szinte meg sem lepődött, hogy a fogadós az emberek bizalmaskodó arckifejezését fölvéve szólítja meg.*
- Azt kell mondjam Ragwar ez a te napod. – Majd egy kacsintás kíséretében így folytatja. – Ha gondolod segíthetsz ismét rajtam, s ígérem te is jól jársz vele. Mint mindig, ha velem üzletelsz. Nemde?
*Egyik tenyerével, amolyan elhanyagolható módon, a pultot maga előtt néhányszor végigtörli. Majd aprót mozdul mint, akibe nyilat lőttek.*
- Jah, és a sülted is itt lesz azonnal. Háát nem csodás?
- Gerold egy pillanatra figyelj oda a dolgokra, hátramegyek. – szólt oda csapos társának Ar’.
*Majd sebbel-lobbal megindult a konyhába vezető ajtó felé.*
Cad Bane
Alapító
Alapító

Témanyitás  Cad Bane on 2014-11-30, 14:26

[Mesélő – Ehiir]

*A fiú elégedetten, mosolyogva fogadja a korsókkal vele szemben leülő délit. Az asztalon lévő gyertya csonkját időközben valaki újra meggyújtotta, így a távolabb lógó lámpások és csillárok fényét valamelyest sikerült felerősíteni. A barátságosabb légkört tovább oldandóan, Ehiir férfi módra megmarkolja a korsót s koccint megmentőjével.*
- Heheej, hát nem megelőztél! Igaz is igyunk… És viszont! Egészségedre!
*Majd figyelmesen végighallgatta Kosh kérdéseit, hörpintett egy rövidet a söréből, s arcán az elégedettség vonásaival kezdett bele mondandójába.*
- Ez aztán a jó sör, s a hír amivel szolgálsz pedig a párja. Mennyivel tartozom értük? – Mutat a sörökre.
- Teljesen jogosak a kérdéseid, de mint mondottam az intéző úr az én és a házunk védelmében igen keveset kötött az orromra abból, amit tudni lehet a feladatról. S mint látjuk így is sikerült bajba keverednem anélkül, hogy bizalmas dolgokat fecsegtem volna ki.
*Majd ismét elfogadja a kihívást és koccintásra emeli ő is korsóját. Ekkor már láthatólag egy bátrabb korty gurult le a torkán, vagy talán kettő is. Eztán a déli arcára mered, s a hallgatja annak további kérdéseit. Böffent egy halkat, kezét a szája elé emelve, jólneveltségének tanúbizonyságot adva.*
- Böhhh… Oh, elnézést! Ööö.. öhm, szerintem még nem mondtam el házunk főintézőjének nevét, na de hát ebből aztán nagy baj nem származhat, főleg ha neked árulom el, mint az ügy eleddig egyetlen képviselőjének. Ademar úrnak hívja csak mindenki.
*Majd kisebb fejcsóválás után folytatja.*
- Ejj hát kedves Kosh, ez errefelé nem túl elegáns kérdés, de mindenképp egyenes, s ezt becsülöm. S való igaz ha ez szempont nálad, akkor másnál is az lehet. Ademar intéző úr mondjuk úgy régi vágású rowoni, de ha jól tudom a felmenői máshonnan származnak. Mondjuk ez talán nem is oly fura, hisz az itt élő nemesi és kereskedő házak egy része már rég letelepedett családokból származik, s így rowoninak vallja magát, független attól honnan is jött. Míg a másik fele törzsgyökeres sabard, azaz ősi előjogokkal rendelkező rowoni.
*Hangját kicsit halkabbra veszi, előrehajol az asztallap fölött, korsóját közelebb tolja a délihez, s annak takarásában beszél tovább.*
- Ami pedig a város új urait, s azok csatlósait illeti, őszintén szólva Rowonban ők, s az ő előttük beolvadni vágyó bevándorlók közül, is csak kevesen tudtak itt gyökeret verni. A fennálló erős családi-törzsi kötelékek miatt. Egyszóval a város hercege elesett, más vezetése lett a városnak, de a hercegi tanács tagjai, akik döntő többségében helyi családok sarjai, hűséget esküdve új uraiknak, pár kivételtől eltekintve, még mindig a város legbefolyásosabb emberei közé tartoznak…
- Úgy ahogyan az a család is, amit Aldemar úr, s én is szolgálunk.
*A következő koccintás után ismét több nyeletnyi rowoni nedűt tűntetett el korsójából a szószátyár küldönc fiú. Minden bizonnyal jól esett kiszáradt torkának a mérsékelten hideg folyadék. Néha kissé üveges tekintettel, néha kicsit bólogatva követte Kosh mondandóját.*
- Igen, persze. Igen… Mindenképp jó lenne őket valahogyan meggyőzni.
*Majd állát összekulcsolt kezeire helyezte. S azokról nézet asztaltársára.*
- Áh, igen-igen a részletek. Nos…
*Úgy látszik hosszú mondat következett, vagy erőt próbált meríteni az ifjú a következő nagy korty serből. De annyi bizonyos, hogy a korsó megint üresebben koppant a falapon mint előzőleg. Száját felöltőjének ujjába törölte.*
- Hááhhh… ez a ser mindig erősebb, mint amire előzőleg emlékszik belőle az ember. Gaha..! Szóval, hol is jártunk, ja igen részletek. Valóban nincs sok minden, amit én tudok erről az egészrőől. De annyi bizonyos, hogy Riffien városát emlegették sokszor a családi tanácskozások során. Az a város pedig jó időben, jó lovakkal mondjuk legyen hat nap, bár én legutóbb il’ Wega tanácsossal jártam ott, s az tán két nappal több volt egy hétnél. Ez lehet azért is mert egy hegyi városról van szó, s odafele majd végig kaptatni kell. De, hogy most ebben az átkozott fagyban, hóban mennyi időre lehet, azt talán csak az istenek tudhatják. Ahogyan azt is, hogy a karaván a városban vesztegel, vagy épp valahol útközben akadt el.
*Kisebb gondolkozás után megcsóválja a fejét.*
- Nem, írás nincs, mer’ ugye a szó elszáll, az a nyomorult írás meg mindketten tudjuk milyen faramuci egy dolog. Heh? S még így is… de ezt is tudjuk már…
*Legyint egyet, lebiggyesztett ajakkal. Majd halkan, de mutatóujjával nyomatékot adva mondandójának, tovább görgeti szavait.*
- Egy kevés rézen kívül, pedig jó ha a magamfajta nem hord magánál többet, mer’ az ezüstért, itt vagy a város mélyebb bugyraiban még a szuszt is kitekerik az emberből ám. Hacsaknem találkozik az emberfia olyan jótét lelkekkel, mint te Kosh. Hahahahaa…
*Meglapogatja újdonsült cimborája bal vállát, majd visszazöttyen a helyére, fogja a korsóját és ismét koccintásra emeli.*
Cad Bane
Alapító
Alapító

Témanyitás  kicsidzsi on 2015-03-23, 12:28

[Morten Holm Nygard]
[Arhail Vendéghaza - Kocsma]

~Elegem van ebből az időjárásból mára. Már csak egy meleg helyre vágyom, ahol főznek és csapolnak nekem valamit. Rowonban egy nevet sem ismerek, illetve egyet hallottam az utcán kérdezősködve, Arhail. Ha minden igaz, pár lépés és odaérek. Reménykedem a jóindulatában és abban, hogy nem fog kiröhögni, amikor előveszem az élő kacsát a zsákból. Nem mindenki tudja megfizetni az írástudásomat érmékkel, ezért hápog az egyfejű zsákom megállás nélkül.
Végre megvan az ajtaja. Összeszedem magam egy picit majd belépek. ~
* Az új vendéget nem illették nagy üdvrivalgással mikor belépett a kocsma ajtaján. Majd 190 cm-es magasságán és hosszú, poros barna kabátján kívül csak az a bal kezében lévő zsák érdemelt kíváncsi pillantásokat, melyből egy kacsa hápogó feje lógott ki. Utazó mivoltát csak a hátára kötözött takaróból lehetett kitalálni, melybe kardja volt becsavarva, vállán viseltes hátizsák volt még hanyagul átdobva.
Az idegen rövid körbenézés, fejbiccentés és halk köszönésféleség után határozott léptekkel megindult a pult felé.*
kicsidzsi
Érdeklődő
Érdeklődő

Hozzászólások száma : 1

Témanyitás  Ackenheil on 2015-03-28, 12:29

[Kosh]

*Kosh széles megnyerő mosollyal csapta korsóját az erigowiéhoz, hogy aztán maga is nagyot kortyoljon a finom italból.*
- Na figyelj Ehiir! Maradj itt én megnézem, hogy ennek tükrében találok e még pár embert és akkor talán tényleg lehet ok az ivásra!
*Ezzel Kosh felállt, maga is vállon veregette a kölyköt és ismét a söntés pult felé vette az irányt, miközben konstatálta, hogy a sör valóban hatásos választása volt a csaposnak. Maga is érezte, hogy pár korty után is van annyira...hm...bátor, hogy a pult felé még egyenesen a fehér ork szemébe is nézzen, amikor az sörével volt elfoglalva, de láthatóan semmi nem kerülte el a figyelmét - így az ismételten közeledő alak sem.*
Ackenheil
Tollforgató
Tollforgató

Témanyitás  Ackenheil on 2015-03-28, 12:46

[Kosh]

- Arhail uram! *intett Kosh a csaposnak és a pultnak hátat vetve, amíg az odaért hozzá, végig futtatta a tömegen sörtől vidám tekintetét* - A te söröd lefogadom, hogy messze földön a legjobb!
*Fordult szembe a férfival Kosh és kicsit előrébb dőlve, halkabbra vette. Igyekezett nem suttogni, de beszédhangja volt annyira halk, hogy a zsongás ne engedje a pulttól távoli fülek felé a mondandóját*
- Bár tudnám, hogy mivel teszek jót, de mivel nem érzem, hogy ez a rész bárkinek titok lenne elmondom őszintén Neked.
*Ezzel Kosh előadta a Riffien városa felől megkésett karaván ügyét, Aldemar úr és házának aggódását a karaván kapcsán és il'Wega tanácsos nevének említésére is kitért. Amit azonban gondosan kihagyott a történetből az a politikai színezetű megjegyzések voltak, a dartoniták, sabarok és egyéb "régi" rowoni kereskedők kapcsolatáról.*
- Nos röviden ennyi. Ha gondolod, hogy van ebben pénz, amit meg lehet keresni, én már itt vagyok, a kölyöknek meg kell még pár ember. Ha nyíltabban kell erről beszélni de csendesebb helyen, ha jól értem, erre van külön szobád is, mert a kölyök és te magad is felfelé mutogattatok itt.
*Ennél a résznél Kosh az Ehiirtől és a fogadóstól is látott kacsintós hüvelykujjal felfelé mutatós mozdulatot tette.*
- Mit mondasz? - *érdeklődött Kosh, majd hozzátette észbe kapva* - Ja és a kölyök kérdezte, mibe van neki az ital.
Ackenheil
Tollforgató
Tollforgató

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére