Adeptusok szállása - Lerton szobája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Adeptusok szállása - Lerton szobája

Témanyitás  Cad Bane on 2014-10-07, 20:38

[Mesélő - Lerton]
[Lakótorony - Adeptusok szállása - Lerton szobája]

*Idelent csak a sárgán izzó mágikus fénygömbök adtak némi fényt, hogy megmutassák a falakon ásító üres helyeket, amik a vár előző urainak egykor itt függő portréi után maradtak. Az ifjú tanítvány csizmái ritmusosan kopogó hangot hallattak a folyosó bazaltkő padlóján, miközben szállása felé tartott. Hosszú egyenes alagsorokon és pár lépcsősoron haladt át, majd végül egy ajtó előtt állt meg, s az azon függő sárgaréz táblára emelte tekintetét.*
~Ötszáztizenkilenc lépés, egyel sem több vagy kevesebb, s itt is vagyok. Lerton... Hmmm.. Igazán jól mutat klasszikus erv írással ez a név.~
* Az ifjú megengedett magának egy kurta mosolyt, és beletúrt szalmaszőke hajába. Az ajtó pár varázsszó elmondása után engedett a nyomásnak és kinyílt. Bentről égő gyertyaviasz és idős pergamen keveredő illata szállt kifelé. A szobában első látásra káosz uralkodott, tekercsek, könyvek rengetege feküdt, a gyertyatartón egymásra olvadt gyertyák halma mellett. Különböző üvegcsék hevertek a polcokon, egy étkezés maradékai és pár személyes holmi mellett. Ennek ellenére Lerton ezt nevezte a saját, egyedi rendjének.*
*Mikor az asztala felé vette az irányt kissé meglepődve tapasztalta, hogy annak lapján ott ült Gliff meditációs ülésben az összetekert pergamenek és azok bőrtekercsei között. A két arasznyinál alig nagyobb lény égszínkék bőrét a dzsad vásári majmokra jellemző, túldíszített ruhák takarták. Amik egy frissen mosott ujjatlan vászoningből, egy a gyertyafényben is csillogó díszítésű mellényből és egy bő, mély lila, ezüstszálakkal díszített nadrágból álltak. Füle vége az ég felé mutatott, s hegyes végén kék pamacsok nőttek. Arca kissé pufók volt, miközben karjai és lábfeje igencsak szikárnak tűntek. Azonban az egész lényben a legmeghatározóbb a mellény alól kidomborodó hasa volt, melytől egy kék gombócként nézett ki melynek kezei, lábai nőttek. Mielőtt Lerton megszólalt volna belekezdett mondandójába, méreteihez képest mély, reszelős hangon.*
- Biztosan arra gondolsz most, hogy hogy jutottam be, s hogy mit keresek itt?
*Az ifjú, a furcsa lény lecsukott szemhéjait vizsgálta behatóbban, s azon gondolkozott épp, hogy képes-e a gondolataiban olvasni. Majd a kékbőrű jelenség így folytatta*
- Mesterünk engem bízott meg azzal, hogy a számára fontos elintéznivalókat én adjam át neked személyesen. Ezek csupán részfeladatok ennek ellenére nagy jelentőséggel bírnak a jövőre nézve. Számos pontjukat ismerem, úgyhogy ha kérdésed meee... rüü... lneee..
*Miközben Gliff a szavakkal bűvészkedett az ifjú tanítvány saját gondolatai közt kutatott vele kapcsolatban, rezzenéstelen arccal*
~..emlékszem, amikor először találkoztam ezzel a kis kék smerrel, azt hittem valamelyik varázsló elszabadult famulusa. Aztán kiderült, hogy mesterem egy régi tanítványa. Amikor még a Manifesztációs háború idején az Ibara homokját járta, ott segített pár befolyásos dzsadnak, s tőlük kapta ajándékba Gliffet. Mint később kiderült a smerek értelmes lények, akik a Mélysivatag Sherál felé fekvő vidékén élnek. S egy külsősíkbeli entitás, pontosabban egy dzsinn, Müdzse Ahail'hathay leszármazottainak vallják magukat. A dzsadok úgy is emlegetik őt, hogy az Ékkőföldek ura. Közülük éppen ezért sokan a legendák nyomába eredtek, s e mesebeli földre való eljutás módját a smerek különböző módú felhasználásával próbálták elérni. Így kerültek a nemesi udvarok ritka, egzotikus kincsei közé ők is.~
-...úgy látom további kérdésed nincs. Akkor távozom is. - mondta a kis kék lény.
*Majd felállt az asztalon, bár így se magasodott a legnagyobb könyvkupac fölé, s onnan kémlelt körbe a szobában mintha egy másik ajtót keresne, mint amin Lerton bejött az imént. Ezt az ifjú sem hagyhatta annyiban. Így egy szégyenlős mosoly kíséretében, így szólt.*
- Hehee.. Gliff azért mégiscsak lenne egy kérdésem. Milyen jellegű feladatokat szánt nekem a mester?
*Az apró teremtmény bozontos szemöldökei kíváncsian felszaladtak, s mellé nyomatékosításképpen szájával enyhén csücsöríteni kezdett, fejét lassan az adeptus irányába fordította*
- Hol jártál eddig kedves Lertonom?
*A fiú idegességet színlelve megvakarta a tarkóját. Majd egy mély levegővétel után így folytatta.*
- Ugyan már Gliff én figyeltem, csak számomra a szavaid mindig megfejthetetlen rébuszok maradnak. Így kérlek ha tudsz valamit, mond el nekem egyenesen, kertelés nélkül.
*A smer egyet göcögve kuncogott, majd a győztesek önelégült mosolyát öltötte magára és kezeit gömbszerű hasán összekulcsolta maga előtt.*
-Ah.. értem én Merengő uraság. De akkor most figyelj, mert az időm nekem is drága. Egyszer elmondom, amit tudok, a többit viszont az általam hozott tekercsekből kell kikeresned.
*Gliff egyik kezét felemelve, annak apró mutatóujjával vezényelve adott nyomatékot mondatainak*
-Most nem a szokásos irattári kutatómunkát bízta rád a mester. Nem is a fellegvárbeli futár szerepét kell betöltened. Egy, vagyis pár szinttel nehezebb feladatot kaptál most. S nekem kell segítenem e nehéz úton, ahogy időm engedi.
*A manószerű arc ezüstpöttyös, acélkék szemei Lertont vizsgálták. Majd álltában a háta mögött összekulcsolta kezét, s elkezdett az asztallapon föl-alá járkálni a tanítvány előtt.*
- A nehézség abból is adódik, hogy Ynev talán legkiszámíthatatlanabb és képességeikben legkülönbözőbb létformáival kell kapcsolatot teremtened, a kalandozókkal. Ők nem tartoznak a titkosszolgálat kötelékébe, azonban e vészterhes időkben velük is számolnunk kell. Nem mindegyik megfelelő képességű, nem mindegyik hű a szövetséghez, s egyik se mond igazat. Ami talán nem meglepő, hisz mi se tárjuk föl előttük a teljes igazságot. De az egyik legveszélyesebb tulajdonságuk mégis a kíváncsiság. Amit percnyi életük kalandosnak hitt eseményein keresztül próbálnak kielégíteni. S ezzel gyakorta több problémát okoznak, mint azt valaha is gondolnák. A te feladatod egy ilyen csapatot, vagy személyeket találni azokra a feladatokra melyeket mesterünk rád bízott...

Folytatás...
Cad Bane
Alapító
Alapító

Hozzászólások száma : 66

http://menedek.forums1.net

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics